Pop Art
Жилището, което представяме е малко, непретенциозно и най-голямото му достойнство е, че е в уникална сграда от миналия век, на едно от най-тихите и уютни места в столицата.
Заданието, което получихме от инвеститора,беше :ИЗНЕНАДАЙТЕ НИ!
Нашият отговор беше: Ако сте готови да излезете извън кутията…
Така, започна приключението за екипа дизайнери от Code ROUGE, преживяване,което отвори умовете ни и мина през сърцата ни. За да се създаде интериорен дизайн в посока Pop Art, трябва да се усети дистанцията от времето и да се потърсят мотивите, които биха го наложили като успешен, а за да се приеме и разбере проект за Pop Art interior е нужна смелост, интелигентност и щипка доверие. Поп артът е абсолютно разпознаваем и притежава изключително собствено, неповтримо присъствие с вкус на авангардност.
Pop Art е форма на изкуство, която датира от 50-те години. Тази форма на съвременното изкуство е започнала развитието си развила в САЩ и Великобритания. В новото време намира се по-лесно местото си особенно сред младите, защото е в голяма степен жизнено утвърждаващо и изключително индивидуално.
Pop Art често се характеризира с използването на ярки цветове и цветни изображения. Цветът на стените варира - от жълто до розово-червено до синьо до Грел - всичко отива. Доста често се комбинират два контрастни цвята. Мебелите следват меките женствени форми на мебелите от 60-те полукръгли дивани, масички за кафе, заемко от разлини класически стилове умело съчетани в провокативни цветове. В нашият проект са използвани конкретни приоми от изкуството, за да се придаде вътрешна индивидуалност, като сме смекчили леко силноо усещане за контрастност и сме потърсили доза спокойствие.
Уникално изработните от известният български художник проф. Светозар Бенчев –светещи „бисквитени пана“ в коридора, които са съчетани с графитено сиви пръски по стените на коридора ни посрещат още от вратата с категоричната заявка за неповторимост. Разказът продължава навътре в дневната част, където се пренасяме в приода на 50-те и 60-те години, чрез репродукции на предмети от минало време, които имат чисто декоративна функция. Цветните радиа, кокетно аранжирани в огромната стена библиотека са в компанията на многобройни колекционерски аранжировки и книги. Грамофонните плочи апликирани като пластики в рамки, в едно с дънковите завеи и стилизираните форми на грамофонни плочи по тънкия текстил, неминуемо ни карат да се огледаме за грамофин и дори в ушите ни зазвучава музика от времето на Мерлин Монро. Която е типичният повтарящ се в разноцветни тонове амфас върху картини в Pop Art-a , този път обаче, е заместена от стилизирана мъжка капела. Изящната картината отново е на неподражаемия проф.Светозар Бенчев и както цялото изкуство в този интериор е изработена конкретно подкрепяща нашите идеи. Меката мебел на Фенди и англииската спалня са в плюшени тъкани, рибсени кадифета от висококачественни италиански производители, до-аранжирани с рисувани възглавници и неизменният аксесуар от дългокосмест текстил. Целият този разказ продължава във всяко ъгълче на дома и е нужно да се преживее от върте, за да се разбере пълноценно
В Pop Art интериора понякога материалът визуално се отстранява от познатия му контекст, изолира и / или се комбинира с несвързан материал. Концепцията за поп арт се отнася не толкова до самото изкуство, колкото до нагласите, довели до него. Подходът при проектирането и изработването на трапезарната маса, спалнята малкият кабинет и общите пространства следва изцяло тази концепция, което доведе до този резултат.
Беше интересно да приспособим това уникално по съществото си движение на изкуството към стил на интериорен дизайн, като успяхме да превърнем един малък и доста стандартен дом в художествена галерия с цветно обзавеждане. Ние дизайнерите от Code ROUGE професионално и с много любов пресъздадохме един индивидуален Pop Art като комбинация от цвят, изкуство и фантазия. Показахме, че не се страхуваме от натрупването на цветове и не се ограничаваме емоциите си. Благодарим на инвеститорите си, които го усетиха през нашата чувствителност.
Екип:
Александра Стоянова - интериорен дизайн
Миглена Нунева - проджект мениджър
Анелия Паспалева - организатор проект
Калина Ангелова - маркетинг